وارد کردن شماره همراه الزامی است

وارد کردن رمز ورود الزامی است

وارد کردن شماره همراه الزامی است

کاربر گرامی کد اعتبار سنجی ارسال شده در اینجا وارد کنید

وارد کردن کد اعتبار سنجی الزامی است

در صورت عدم دریافت کد اعتبار سنجی اینجا کلیک کنید


12 نکته جدی در مورد میکروپیگمنتیشن ابرو که حتما باید بدانید

دسته بندی: سالم و زیبا
   234  |     1   

راهنمای مطالعه
بخش اول
بخش دوم
بخش سوم
بخش چهارم
برگرد اول صفحه

ویرا برگ > وبلاگ > 12 نکته جدی در مورد میکروپیگمنتیشن ابرو ...

میکروپیگمنتیشن ابرو

دانلود pdf این مقاله

دانلود پی دی اف         اشتراک در واتساپ     اشتراک در وتلگرام

 

 

اگر قصد انجام میکروپیگمنتیشن ابرو دارید و یا قبلا میکروپیگمنتیشن بر روی ابروهای خود انجام داده‌اید حتما در این مقاله با ویرا برگ همراه باشید، چرا که نکاتی در این خصوص وجود دارد که یقین داریم از آن بی خبر هستید.

 

کپی رایت

 

 

1- میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

میکروپیگمنتیشن ابرو 

 

اگر بارها با این اصطلاح برخورد داشته‌اید و دقیقا نمی‌دانستید که به چه خدمات زیبایی و آرایشی از صورت، میکروپیگمنتیشن ابرو گفته می‌شود، در این مقاله می‌خواهیم ابتدا به تعاریف و توضیحاتی در خصوص میکروپیگمنتیشن ابرو بپردازیم.

صورت یکی از مهمترین اجزای دیداری و در دسترس ترین بخش برای چشم مخاطبان ما می‌باشد. البته اگر مجبور به استفاده از ماسک و یا هر چیزی دیگری در حالت عادی نباشیم!

به همین دلیل صورت و خصوصا چشم و ابرو یک معیار بزرگ و تعیین کننده در مقدار جذابیت و زیبایی ما به حساب می‌آید. به همین خاطر در طول تاریخ آرایش صورت و خصوصا آرایش ابرو بیشتر از سایر خدمات زیبایی و آرایشی دیگر در خدمت ما بوده‌اند.

با رشد تکنولوژی و بهره‌گیری از آن و هنرهای زیبایی در خصوص آرایش بانوان، اصطلاح میکروپیگمنتیشن نیز وارد حوزه زیبایی شده که به شدت پر طرف دار بوده و قصد داریم در این مقاله به صورت مفصل به آن بپردازیم و سعی می‌کنیم به همه سوالات شما نیز در خصوص میکروپیگمنتیشن ابرو پاسخ دهیم.

 

اما برگردیم به اولین سوالمان و آنهم اینکه اصلا میکروپیگمنتیشن ابرو چیست و قرار است چکاری انجام دهد؟

 

 

برای توضیح و درک بهتر میکروپیگمنتیشن ابرو بگذارید اینگونه شروع کنیم که ما همیشه به دنبال راه‌های ساده‌تر در تمام امور زندگی بوده‌ایم. و برای خلاص شدن از شر موهای زائد اطراف ابرو و بند انداختن هر باره ابرو و مراجعات مکرر به آرایشگاه به دنبال راهی آسان‌تر گشته‌ایم. امروزه تکنولوژی و فرآیند میکروپیگمنتیشن این امکان را به ما می‌دهد که ابرویی زیبا و دائمی بدون نیاز به رسیدگی و مراجعات مکرر به سالن‌های زیبایی داشته باشیم. همانطور که برای خلاصی از شر موهای زائد بدن به سراغ لیزر مو می‌رویم.

در واقع میکروپیگمنتیشن روشی مقبول، استاندارد و پرطرف‌دار برای عدم نیاز مکرر به آرایش هر روزه ابرو می‌باشد.

میکروپیگمنتیشن ابرو

 

اگر قصد دارید که مدل ابروی خود را به همان چیزی که در ذهن دارید درآورید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی به مواردی که در ادامه این مقاله آمده است توجه داشته باشید. و در ادامه راهی را به شما معرفی خواهیم کرد که با ویرا برگ از بهترین میکروپیگمنتیشن کار ابرو در ارومیه نیز تخفیف دریافت کنید.

 

 

 

2- میکروپیگمنتیشن چه می‌کند؟

میکروپیگمنتیشن در ارومیه

 

اگر به صورت علمی‌تر و دقیق‌تر می‌خواهید بدانید که میکروپیگمنتیشن ابرو چه می‌کند باید بگوییم که در این روش با قرار دادن پیگمنت بین لایه‌های درونی و بیرونی پوست قرار هست که معجزه‌ای رخ دهد! تعجب نکنید. این توضیح یک واقعیت است اما این واقعیت به همین جا ختم نمی‌شود و با فرض خواندن تا همینجای مقاله اگر تصمیم به انجام میکروپیگمنتیشن ابرو گرفته‌اید اشتباه می‌کنید. لطفا کمی صبور باشید و تا آخر این مقاله با ما باشید.

در این روش علاوه بر دستیابی به ابرویی دائمی و نیمه دائمی شما می‌توانید نواقص ابروی خود را برطرف سازید و همچنین از عوارض و نقص‌های سایر روشهای دیگر هم در این روش خبری نخواهد بود.

همچنین در این روش با استفاده از دستگاه دیجیتال مخصوص میکروپیگمنتیشن بافت‌های ریزی بر روی قسمت پوست ابروی شما ایجاد می‌شود. این بافت‌ها حاصل انتقال رنگدانه‌های زیرین پوست به لایه‌های بالایی می‌باشد.

بعد از پایان کار فرم ابرو باتوجه به مدلی که خود انتخاب کرده‌اید آنقدر طبیعی جلوه خواهد کرد که حتی ریزه‌کاری‌های موی ابرو به صورت طبیعی در آن قابل مشاهده خواهد بود.

فرم های مختلف ابرو

 

از مزایای این روش نیز برایتان بگویم که میکروپیگمنتیشن ابرو دوام و پایداری بیشتری نسبت به تتو و هاشور ابرو دارد. توجه داشته باشید که میکروپیگمنتیشن ابرو با روش هاشور و تتو متفاوت است و گاها دیده شده که بعضی از خانم‌ها این اصطلاحات را به اشتباه به جای همدیگر استفاده می‌کنند.

روش میکروپیگمنتیشن به عنوان یک روش غیر تهاجمی‌تر قطعا عوارض بسیار کمتری نسبت به سایر روش‌های دیگر دارد.

عوارض میکروپیگمنتیشن

 

جالب است که بدانید از روش میکروپیگمنتیشن به عنوان آرایش دائمی و نیمه دائمی در سایر اعضای دیگر صورت نیز استفاده می‌شود و تفاوت مهم و اصلی این روش، استفاده از پیگمنت‌ها به جای جوهر می‌باشد. اگر نمی‌دانستید بهتر است بدانید که پیگمنت‌ها بر خلاف جوهرها در روش‌های متداول دیگر، رنگ‌هایی معدنی و بدون عوارض جانبی و ملایم و ضد هرگونه حساسیت می‌باشند.

 

 [ مطالعه بیشتر: لیزر موهای زائد در ارومیه و 10 نکته‌ای که حتما باید قبل از لیزر بدانید ]

 

 12 نکته در مورد میکروپیگمنتیشن

 

 

3- میکروپیگمنتیشن ابرو و نحوه مراحل انجام کار


 به دلیل حساسیت بالا و کار بر روی یکی از بخش‌های حیاتی و اساسی صورت توصیه می‌شود که حتما به مراکز میکروپیگمنتیشن معتبر و کاربلد مراجعه کنید. فرد میکروپیگمنتیشن کار باید حتما متخصص و آموزش دیده باشد و نکات بهداشتی و استفاده از دستکش نیز باید جدی گرفته شود.

میکروپیگمنتیشن ابرو طی مراحل زیر و بسته به فرم کار و مقدار تسلط میکروپیگمنتیشن کار ممکن است از نیم الی یک ساعت به طول بیانجامد.

 

قدم اول:

در این مرحله ابتدا از ابروی شما عکس گرفته می‌شود و توسط میکروپیگمنتیشن کار توضیحاتی در خصوص ابرو و شکل ابرو به شما داده می‌شود.

شاید اولین سوالتان این باشد که ممکن است این توضیحات سرپوشیده چه باشد؟! نگران نباشید چون قرار نیست چیزی در این مقاله از قلم بیوفتد. میکروپیگمنتیشن کار شما در مورد فرم مدل ابروی شما و توصیه‌هایی در رابط با آن با شما صحبت خواهد کرد که توصیه‌های مربوطه را در ادامه این مقاله برای شما آورده‌ایم.

شکل ابروی انتخابی برای شما بر اساس فرم و شکل چشم و فاصله دو ابرویتان انتخاب می‌شود و همچنین رنگ آن نیز می‌بایست متناسب با رنگ موی طبیعی خودتان باشد.

فرم ابرو

 

قدم دوم:

در این مرحله قبل از شروع کار از کرم مخصوص بی حسی استفاده می‌کنند و با کشیدن این کرم بر روی نواحی ابرو، شما درد انجام میکروپیگمنتیشن را احساس نمی‌کنید و بهتر است بگوییم که درد کاملا قابل تحمل خواهد بود.

 

قدم سوم:

در این مرحله با استفاده از دستگاه دیجیتال میکروپیگمنتیشن، فرد پیگمنت کار رنگ‌دانه‌های پوست را به لایه‌های بیرونی پوست انتقال می‌دهد. کیفیت کار رابطه مستقیمی با مقدار مدرن و پیشرفته بودن دستگاه میکروپیگمنتیشن دارد.

حتما باید سوزن‌های دستگاه قبل از انجام کار تمیز و ضد عفونی شده باشند.

 

قدم چهارم:

در این مرحله کار تقریبا تمام است و شما می‌بایست حتما تقارن ابروی خود را در آینه با دقت چک کنید تا هرگونه عدم تقارن و نا هماهنگی موجود در همان جلسه بر طرف گردد.

 

قدم پنجم:

در این مرحله و بعد از رضایت از کار می‌توانید به منزل برگردید و انجام فعالیت‌های عادی روزمره برای شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد. البته در این مرحله نیز توصیه‌هایی به شما گفته خواهد شد.

 

[مطالعه بیشتر: معرفی و قیمت انواع کاشت ناخن در ارومیه]

 

 

4- 12 نکته جدی در مورد میکروپیگمنتیشن

 12 نکته میکروپیگمنتیشن

 

شاید بی‌صبرانه منتظر خواندن این بخش از مقاله بوده‌اید.

در این قسمت ما نکات مهم و توصیه‌هایی جدی برای قبل و بعد از انجام میکروپیگمنتیشن برای شما آورده‌ایم.

 

1- یک شبه تصمیم به انجام میکروپیگمنتیشن ابرو نگیرید و عجول بودن در اینکه هر چه سریع‌تر به مقصود برسید ممکن است بعدها حس پشیمانی به شما دست بدهد. البته نه صرفا به خاطر انجام میکروپیگمنتیشن، بلکه به خاطر فرم و مدلی که انتخاب کرده‌اید.

پس توصیه می‌شود در این زمینه کامل تحقیق کنید و حداقل موارد ذکر شده در این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

2- بعد از انتخاب و تصمیم انجام میکروپیگمنتیشن ابرو، به هر مراکز میکروپیگمنتیشن در دسترس و نزدیک مراجعه نکنید. ابنکه چه کسی و با چه دستگاهی و با چه مقدار تخصص قرار است پیگمنت کار شما باشد خیلی مهم است.

پس سعی کنید که حتما به بهترین مراکز زیبایی، مراکز میکروپیگمنتیشن و متخصصین این حوزه مراجعه کنید.

3- قیمت میکروپیگمنتیشن ابرو و هزینه انجام آن ممکن است یکی از اولویت‌های شما باشد. ما در مجموعه ویرا برگ دقیقا به همین منظور در حال فعالیت هستیم تا با کاهش هزینه‌ها در اکثر نیاز و خدمات بتوانیم بدون افت کیفیت بهترین خدمات را به شما معرفی کنیم.

به همین منظور از مراکز مختلف پزشکی و زیبایی برای شما تخفیف دریافت کرده‌ تا خدمات زیبایی خود را با تخفیف دریافت کنید.

 مشاهده تخفیف سالن زیبایی

اما ممکن است این سوال برای شما بوجود آید که اگر مراکزی تخفیف می‌دهند پس از کیفیت کار هم کاسته خواهد شد. برای سر در آوردن از این راز و راحت شدن خیالتان، بهتر هست که مطلب [ چرا مراکز مختلف ویرا برگ اینقدر تخفیف می‌دهند ] را بخوانید.

4- ترس از درد در اکثر خدمات زیبایی ممکن است برای بعضی از خانم‌ها دلهره آور باشد. اگر شما هم یکی از این افراد با دغدغه ترس از درد میکروپیگمنتیشن هستید باید خدمتتان عرض کنیم که این روش یکی از حداقل‌ترین درد‌ها را به دنبال خواهد داشت که معمولا همیشه با استفاده از کرم بی حس کننده این درد کاملا مهار خواهد شد. اما در کل آستانه تحمل درد برای هر فردی متفاوت هست و درد عمل میکروپیگمنتیشن ابرو آنقدر ناچیز است که ما قول می‌دهیم هر فردی با هر ویژگی شخصیتی می‌تواند آن را تحمل و حتی نادیده بگیرد.

درد میکروپیگمنتیشن

5- نکته پنجم پاسخ به یکی از سوالات متداول میکروپیگمنتیشن ابرو می‌باشد. و آن هم اینکه چقدر این فرآیند طول خواهد کشید و آیا بعد از انجام میکروپیگمنتیشن باید استراحت کنیم؟ فرآیند میکروپیگمنتیشن ابرو که روشی دائمی و نیمه دائمی برای آرایش ابروهای شما می‌باشد بسته به پیشرفته بودن دستگاه میکروپیگمنتیشن و تخصص پیگمنت کار ممکن است متغییر باشد اما به طور تقریبی می‌توان گفت که این فرآیند 30 دقیقه زمان می‌برد و شما بعد از پایان کار در همان روز می‌توانید به منزل برگردید و مشغول فعالیت‌های عادی روزانه خود باشید.

 6- عوارض جانبی میکروپیگمنتیشن بعد از پایان کار معمولا تورم پوست خواهد بود که این عارضه نیز بسته به هر فرد و نوع پوست می‌تواند متفاوت باشد. بهتر است که از پمادهای مناسب برای کاهش تورم استفاده کنید. البته قبل از استفاده از پماد، گذاشتن مقداری یخ بر روی محل تورم می‌تواند در کاهش آن تاثیر بسزایی داشته باشد. توصیه می‌شود که در روز انجام میکروپیگمنتیشن ابرو فردی را با خود همراه داشته باشید تا موقع ترخیص و برگشت به منزل دچار مشکل نشوید.

همراه بیمار بعد از ترخیص

 

7- نکته هفتم مربوط به مراقبت بعد از انجام میکروپیگمنتیشن می‌باشد. معمولا بعد از اتمام کار، آرایشگر شما با مواد ضد عفونی کننده، ابروی شما را کاملا پاک خواهد کرد و بهتر است تا چند روز مواظب باشید و محل پیگمنت شده را تمیز نگه دارید. مواظب باشید که از برخی محصولات مانند پراکسید استفاده نکنید. میکروپیگمنتیشن در ابتدای کار بسیار غلیظ و پر رنگ دیده می‌شود که جای نگرانی نیست و با مرور زمان کمرنگ خواهد شد.

8- اگر بعد از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو دچار تب و یا بثورات و عوارض پوستی شدید، بهتر است که به پزشک مراجعه کنید. البته این احتمال بسیار نادر هست و در مواقعی که آرایشگر از مواد ضد عفونی کننده استفاده نکند ممکن است که با چنین موردی روبرو شوید. به همین خاطر هست که ما همیشه پیشنهاد می‌کنیم که برای این عمل زیبایی ابرو نزد مراکز معتبر میکروپیگمنتیشن ابرو در ارومیه بروید.

9- بسیاری از پوست‌ها به آرایش و مواد آرایشی حساس هستند و اگر شما از این دسته افراد با حساسیت بالای پوستی هستید، روش میکروپیگمنتیشن ابرو می‌تواند انتخاب مناسبی در آرایش دائمی و نیمه دائمی ابروی شما باشد. چرا که دیگر به مواد آرایشی برای ابروی خود نیازی نخواهید داشت.

10- اگر جزو خانم‌های پر مشغله و کاری هستید و فرصت آرایش کمتری دارید، باز روش میکروپیگمنتیشن ابرو می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد و دیگر هر روز صبح مجبور نخواهید بود که قبل از رفتن به بیرون از منزل، کلی زمان برای آرایش ابروهای خود از دست بدهید.

میکروپیگمنتیشن برای خانم های پر مشغله

11- از آنجا که هیچ چیز دائمی نیست، روش میکروپیگمنتیشن ابرو برای دستیابی به آرایش دائمی ابرو نیز تقریبا غیر ممکن است. به مرور زمان رنگدانه‌ها کمرنگ خواهند شد و نیاز هست که جلسات دیگری هم برای حفظ شرایط موجود ابروی خود به این جلسه اضافه کنید!

12- بیمه درمانی و دفترچه‌های بیمه‌ای شامل تقبل هزینه میکروپیگمنتیشن می‌شوند؟ پاسخ به این سوال ساده است. از آنجا که بیمه‌های درمانی برای درمان بیماری می‌باشند و میکروپیگمنتیشن یک عمل زیبایی می‌باشد، هزینه آن شامل هیچ بیمه درمانی خواهد بود. اما همانطور که در نکته سوم به آن اشاره کردیم، شما می‌توانید از این خدمات با ویرا برگ تخفیف دریافت کنید.

 

 

 

کنجکاوی بیشتر:

 

اپلاسیون

اپیلاسیون بدن و 6 نکته حیاتی

در این مقاله در مورد انواع روش‌های اپیلاسیون دائمی و نیمه دائمی صحبت خواهیم کرد. همچنین بایدها و نبایدها و نکات مهم در انجام اپیلاسیون در شرایط مختلف را بررسی کرده و بهترین سالن‌های زیبایی ارومیه با تخفیف را معرفی خواهیم کرد. کنجکاوی بیشتر 

 

 

لاغری

چگونه سریع لاغر شویم؟

احتمالا شما هم برای بدست آوردن اندامی ایده‌آل راه‌های زیادی را امتحان کرده‌اید. و حتما به این نتیجه هم رسیده‌اید که اکثر این راه‌ها به کوچه گرسنگی و چاقی بیشتر منتیهی شده‌اند. تازه خود این روش‌ها اراده پولادین می‌خواستند و اصلا کی گفته که با نخوردن  کنجکاوی بیشتر 

 

 
 

--------------------

 

نظر کاربران

نظر و یا هرگونه سوال شما در رابطه با میکروپیگمنتیشن ابرو، برای ما ارزشمند است و در کمترین زمان به آن پاسخ خواهیم داد.

اگر این مقاله برای شما مفید بوده، خوشحال می‌شویم که آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

    234  |     1  

نظرات کاربران

1 نظر

لیلا غفوری | 1400/12/02 |
سلام. من سه روز پیش میکروپیگمنتیشن و هاشور ابرو رو انجام دادم و الان بعد از سه روز کلا هاشورها از روی ابروم پاک شدن. دلیلش چی میتونه باشه و چرا این اتفاق افتاده؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
کارشناس سایت
1400/12/02

سلام خانم غفوری عزیز.

این روند پاک شدن طی چند روز اول طبیعی هست و بعد از گذشت حدود 2 الی 3 هفته، رنگ هاشور به سطح پوست برمی‌گردد و شما شاهد ابروهایی پررنگ و زیبا خواهید شد.

اگر به هر دلیلی بعد از پایان سه هفته هاشور ابروی شما بر نگشت، که این احتمال بسیار نادر هست، احتمال میرود که فرد میکروبلیدر با فشار ضعیف و غیر حرفه‌ای این کار را انجام داده باشد.

لطفا کمی صبر کنید ...